Popis

Stylová litinová krbová kamna moderního exkluzivního  designu!

Malá litinová kamna Dovre 225 CB jsou vyrobena z vysoce kvalitní litiny s velkou tepelnou odolností a dlouhou životností. Kamna patří do speciální edice výrobce Dovre - novinka na českém trhu!

Kamna mají nejmodernější systém terciárního CB spalování - zplynování dřeva,  systém oplachu skla horkým vzduchem. Do spalovací komory kamen proudí 3 spalovací vzduchy - primární vzduch jde zespodu pro prvotní spalování dřeva, sekundární vzduch proudí okolo topeniště a vychází horký shora na oplach skla, horký terciární vzduch je přiváděn soustavou trysek v zadní části topeniště a způsobuje druhotné zahoření nespálených částic a dřevoplynu.

Jaké většina kamen od výrobce Dovre je i tento model vybaven systémem bezroštového spalování doplněného popelníkem. Dochází tak k maximálnímu využití paliva. Kamna umožňují systém nepřetržitého hoření.

Kamna je možné napojit na externí přívod vzduchu zvenku, sklepa nebo technické místnosti. Díky tomu jsou tato kamna vhodná i do nízkoenergetických domů a novostavby.

Nom. výkon:  5 kW

Min. výkon: 1,7 kW

Výkonový rozsah: 1,7 - 7 kW

Vytápěcí schopnost: cca 50 - 100 m3

Účinnost:  83 %

Výška:  560 mm

Šířka:  465 mm

Hloubka:  490 mm

Hmotnost:  cca 100 kg

Průměr kouřovodu:  125 mm

Vývod:  horní i zadní

Exter. přívod:  průměr 100 mm

Palivo:  dřevo, dřevěné brikety

Max. délka polen:  30 cm

Prodloužená záruka 5 let na litinový plášť kamen.225 CBS

  • Kód výrobku: 225 CBS