Popis

Litinová krbová vložka s obloukovým předním prosklením. Velká plocha skla zajistí příjemný pohled do hořícího ohně

Prostorné celolitinové topeniště umožnující naložení většího množství dřeva. Vložka je vybavena úsporným a ekologickým systémem dvoustupňového CB spalování, oplach skla předehřátým vzduchem, který silně proudí podél celé plochy skla seshora dolů a udržuje tak sklo déle čisté.

Systém bezroštového spalování umožnující maximálně prodloužit interval mezi přikládáním (popel a vytvořené žhavé uhlíky nepropadají přes rošt do popelníku, ale stále prohořívají v topeništi až na prach).  Zbytky popela se pak mohou shrabat přes záklopku ve spodní části topeniště do popelníku.

Nad topeništěm je umístěn vyjímatelný litinový deflektor, který rozráží kouřové plyny a prodlužuje jejich dráhu, díky čemuž dochází k maximálnímu využití kouřových spalin. Zabudovanou komínovou klapku lze ovládat mechanicky (automaticky se otevře při otevření dvířek, aby kouř nevyletěl do místnosti) nebo ručně (klapku lze otevřít ještě před otevřením dvířek).

Vložka je určena pro přechodné i trvalé topení. Díky vysoké schopnosti akumulace litiny, vložka vydává teplo ještě několik hodin po vyhasnutí ohně. Možnost napojení vložky na externí přívod vzduchu pro spalování z venkovních prostor (průměr hadice 100 mm).  Pod vložku lze dokoupit originální stojan na míru (vhodné především při napojení na externí přívod vzduchu).

Jako palivo lze použít kusové dřevo a dřevěné brikety.


Jmenovitý výkon:  15 kW 

Maximální výkon:  17 kW 

Minimální výkon:  5 kW

Účinnost:  76 % 

Doporučený vytápěný prostor:  240 - 350 m3 

Šířka:  800 mm 

Výška:  840 mm 

Hloubka:  473 mm 

Hmotnost:  190 kg

Průměr kouřovodu:  200 mm

Délka polen:  60 cmTechnické údaje
Typ paliva dřevo
Efektivita 76 %
Max. délka polen 60 cm
Nominální výkon 15,0 kW
Rozměry v mm (ŠxVxH) 800x840x473
Průměr hrdla kouřovodu 200 mm
Sekundární spalování ano
Technologie "OUTSIDE AIR" ano
Zásobník na popel -

2180 CBBS

  • Kód výrobku: 2180 CBBS