Popis

Luxusní hybridní akumulační krb Dovre. Obestavba - kvalitní finský kámen mastek, který zvyšuje akumulační schopnost krbu a prodlužuje dobu sálání tepla o několik  hodin. Uvnitř obestavby je zabudovaná litinová krbová vložka Dovre 2175 CBS3 s rovným trojstranným prosklením (zepředu a na obou bocích) ozdobeným elegantním černým orámováním - moderní design (vzhled LCD televizoru). Velká plocha skla zajistí příjemný pohled do hořícího ohně.

Boky topeniště jsou obloženy vermikulitovými deskami pro udržení vysoké teploty ve spalovací komoře nutné pro zplyňování dřeva, obložení také usměrnuje vyzařování tepla a stabilizuje hoření. Vložka je vybavena úsporným a ekologickým systémem dvoustupňového CB spalování, oplach skla předehřátým vzduchem, který silně proudí podél celé plochy skla seshora dolů a udržuje tak sklo v  čistotě.

Systém bezroštového spalování umožnující maximálně prodloužit interval mezi přikládáním (popel a vytvořené žhavé uhlíky nepropadají přes rošt do popelníku, ale stále prohořívají v topeništi až na prach).

Nad topeništěm je umístěn speciální deflektor, který rozráží kouřové plyny a prodlužuje jejich dráhu, díky čemuž dochází k maximálnímu využití kouřových spalin. Zabudovanou komínovou klapku je  ovládána mechanicky (automaticky se otevře při otevření dvířek, aby kouř nevyletěl do místnosti)

Vložka je určena pro přechodné i trvalé topení. Díky vysoké schopnosti akumulace litiny, vložka vydává teplo ještě několik hodin po vyhasnutí ohně. Možnost napojení vložky na externí přívod vzduchu pro spalování z venkovních prostor (průměr hadice 100 mm). Pod vložku lze dokoupit originální stojan na míru (vhodné především při napojení na externí přívod vzduchu).

Jako palivo lze použít kusové dřevo a dřevěné brikety. Celý krb se skládá jako stavebnice z jednotlivých dílů, při objednávce je nutné specifikovat zamýšlené napojení - horní nebo zadní.


Jmenovitý výkon: 10 kW

Maximální výkon: 12 kW

Minimální výkon: 3,3 kW

Účinnost: 75,9 %

Doporučený vytápěný prostor: 160 - 240 m3


Šířka: 770 mm

Výška: 1 278 mm

Hloubka: 525 mm

Hmotnost: 344 kg

Průměr kouřovodu: 150 mm

Max. délka polen: 50 cm


Technické údaje
Typ paliva dřevo
Efektivita 75,9 %
Max. délka polen 50 cm
Nominální výkon 10,0 kW
Rozměry v mm (ŠxVxH) 770x1280x525
Průměr hrdla kouřovodu 150 mm
Sekundární spalování ano
Technologie "OUTSIDE AIR" ano

2175 CB3/SCT

  • Kód výrobku: 2175 CB3/SCT