Popis

Stylová smaltovaná litinová krbová kamna moderního exkluzivního designu!

Litinová kamna Prelude/E8 jsou vyrobena z vysoce kvalitní litiny s velkou tepelnou odolností a dlouhou životností, povrch kamen je smaltovaný speciální technologií, barva smaltu E8 - krémová.

Kamna patří do speciální edice výrobce Dovre - novinka na českém trhu!

Kamna mají nejmodernější systém terciárního CB spalování - zplynování dřeva,  systém oplachu skla horkým vzduchem. Do spalovací komory kamen proudí 3 spalovací vzduchy - primární vzduch jde zespodu pro prvotní spalování dřeva, sekundární vzduch proudí okolo topeniště a vychází horký shora na oplach skla, horký terciární vzduch je přiváděn soustavou trysek v zadní části topeniště a způsobuje druhotné zahoření nespálených částic a dřevoplynu.

Jaké většina kamen od výrobce Dovre je i tento model vybaven systémem bezroštového spalování doplněného popelníkem. Dochází tak k maximálnímu využití paliva. Kamna umožňují systém nepřetržitého hoření.

Kamna je možné napojit na externí přívod vzduchu zvenku, sklepa nebo technické místnosti. Díky tomu jsou tato kamna vhodná i do nízkoenergetických domů a novostavby.

Nom. výkon:  9 kW

Min. výkon: 3 kW

Výkonový rozsah:  3 - 11 kW

Vytápěcí schopnost: cca 130 - 200 m3

Účinnost:  80,7 %

Výška:  740 mm

Šířka:  700 mm

Hloubka:  510 mm

Hmotnost:  cca 145 kg

Průměr kouřovodu:  150 mm

Vývod:  horní i zadní

Exter. přívod:  průměr 100 mm

Palivo:  dřevo, dřevěné brikety

Max. délka polen:  50 cm

Prodloužená záruka 5 let na litinový plášť kamen.Prelude/E8 smalt krémový

  • Kód výrobku: Prelude/E8 smalt krémový