Popis

Litinová krbová kamna rustikálního designu na dřevo a dřevěné brikety s velkou plochou prosklení předních dvířek a s bočními přikládacími dvířky v povrchové úpravě lak antracit, reliéfní zdobení na obou bocích kamen.

Kamna jsou vybavena systémem úsporného a ekologického dvoustupňového CB spalování - zplynování dřeva, účinný systém oplachu skla předehřátým vzduchem - air wash system, pohodlná regulace přívodu primárního i sekundárního vzduchu pomocí dvou pákových ovladačů. Systém bezroštového spalování umožnující maximálně využít i drobné zbytky popela a prodloužit interval mezi přikládáním. Kamna mají prostorné topeniště, žáruvzdorná spodní část spalovacího prostoru se zabudovaným přepadacím otvorem s popelníkem, samostatná popelníková dvířka, boční přikládací dvířka pro pohodlné přikládání velkých polen, zabranují také uniknutí kouře do místnosti.

Nad topeništěm je umístěn vyjímatelný litinový deflektor, který rozráží kouřové plyny a prodlužuje jejich dráhu, díky čemuž dochází k maximálnímu využití kouřových spalin. Kamna jsou určena pro přechodné i trvalé topení. Díky vysoké schopnosti akumulace litiny kamna hřejí ještě po několika hodinách po vyhasnutí ohně.

Možnost přestavitelného horního nebo zadního napojení kouřovodu. Možnost využít připojení na externí přívod vzduchu (nutno doobjednat nástavec). K dispozici také v barevných smaltovaných úpravách - hnědá majolika, lesklý černý a bílý smalt.

Jmenovitý výkon: 9 kW

Maximální výkon: 11 kW

Minimální provozní výkon: 3 kW

Účinnost při jmenovitém výkonu: 78,6 %

Doporučený vytápěný prostor: 130 - 200 m3

Výška: 760 mm

Šířka: 650 mm

Hloubka:  550 mm

Hmotnost: cca 190 kg

Průměr kouřovodu:  150 mm

Délka polen: 50 cm

Cyklus hoření kamen na jedno naložení paliva je cca 6 - 9 hodin v závislosti na množství a kvalitě paliva a nastavené intenzitě hoření. Cyklus hoření je doba od přiložení paliva na žhavé uhlíky až do jeho prohoření na zbytkový popel.

Po skončení jednoho cyklu hoření není nutné znovu rozdělávat v kamnech oheň, ale kamna dokáží uchovat v topeništi dostatečně vysokou teplotu pro zapálení nové dávky paliva. kamna tak mohou fungovat v nepřetržitém stáložárnémprovozu.Technické údaje
Typ paliva dřevo
Efektivita 75,2 %
Max. délka polen 50 cm
Nominální výkon 9,0 kW
Rozměry v mm (ŠxVxH) 650x760x550
Barva E6, E8, E10
Průměr hrdla kouřovodu 150 mm
Sekundární spalování ano
Technologie "OUTSIDE AIR" volitelné
Zásobník na popel ano
Certifikát

640 CB

  • Kód výrobku: 640 CB