Popis

Litinová rustikální krbová kamna na dřevo, dřevěné brikety nebo hnědouhelné brikety se sklem bez zdobení, v povrchovém provedení antracit. Jedná se o provedení kamen s bezroštovým spalováním, které je doplněné popelníkem.

Kamna jsou vybavena systémem úsporného a ekologického dvoustupnového CB spalování, účinný systém oplachu skla předehřátým vzduchem - air wash system, pohodlná regulace přívodu primárního i sekundárního vzduchu. Systém bezroštového spalování umožnující maximálně prodloužit interval mezi přikládáním, žáruvzdorná spodní část spalovacího prostoru.

Nad topeništěm je umístěn vyjímatelný litinový deflektor, který rozráží kouřové plyny a prodlužuje jejich dráhu, díky čemuž dochází k maximálnímu využití kouřových spalin. Kamna jsou určena pro přechodné i trvalé topení. Díky vysoké schopnosti akumulace litiny kamna hřejí ještě po několika hodinách po vyhasnutí ohně.

Možnost přestavitelného horního a zadního napojení.

Jmenovitý výkon:  6 kW

Maximální výkon: 8 kW

Minimální provozní výkon: 2 kW

Účinnost kamen: 83 %

Doporučený vytápěný prostor: 80 - 140 m3

Výška: 645 mm

Šířka:  455 mm

Hloubka: 405 mm

Hmotnost: 80 kg

Průměr kouřovodu: 125 mm

Výška napojení kouřovodu: 495 mm

Max. délka polen: 30 cm

Cyklus hoření kamen na jedno naložení paliva je cca 4 - 6 hodin v závislosti na množství a kvalitě paliva a nastavené intenzitě hoření. Cyklus hoření je doba od přiložení paliva na žhavé uhlíky až do jeho prohoření na zbytkový popel.

Po skončení jednoho cyklu hoření není nutné znovu rozdělávat v kamnech oheň, ale kamna dokáží uchovat v topeništi dostatečně vysokou teplotu pro zapálení nové dávky paliva. Kamna tak mohou fungovat v nepřetržitém stáložárném provozu.Technické údaje
Typ paliva dřevo
Efektivita 83 %
Max. délka polen 30 cm
Nominální výkon 6,0 kW
Rozměry v mm (ŠxVxH) 455x645x405
Barva E6, E8, E10
Průměr hrdla kouřovodu 125 mm
Sekundární spalování ano
Technologie "OUTSIDE AIR" ne
Zásobník na popel ano

250 CB

  • Kód výrobku: 250 CB