Popis

Moderní litinová krbová vložka s rovným předním prosklením ozdobeným elegantním černým orámováním - moderní design (vzhled LCD televizoru). Velká plocha skla zajistí příjemný pohled do hořícího ohně.

Boky topeniště jsou obloženy vermikulitovými deskami pro udržení vysoké teploty ve spalovací komoře nutné pro zplyňování dřeva, obložení také usměrnuje vyzařování tepla a stabilizuje hoření. Vložka je vybavena úsporným a ekologickým systémem dvoustupňového CB spalování, oplach skla předehřátým vzduchem, který silně proudí podél celé plochy skla seshora dolů a udržuje tak sklo v naprosté čistotě.

Systém bezroštového spalování umožnující maximálně prodloužit interval mezi přikládáním (popel a vytvořené žhavé uhlíky nepropadají přes rošt do popelníku, ale stále prohořívají v topeništi až na prach). Zbytky popela se pak mohou shrabat přes záklopku ve spodní části topeniště do malého popelníku.

Nad topeništěm je umístěn speciální deflektor, který rozráží kouřové plyny a prodlužuje jejich dráhu, díky čemuž dochází k maximálnímu využití kouřových spalin. Zabudovanou komínovou klapku je  ovládána mechanicky (automaticky se otevře při otevření dvířek, aby kouř nevyletěl do místnosti)

Vložka je určena pro přechodné i trvalé topení. Díky vysoké schopnosti akumulace litiny, vložka vydává teplo ještě několik hodin po vyhasnutí ohně. Možnost napojení vložky na externí přívod vzduchu pro spalování z venkovních prostor (průměr hadice 100 mm). Pod vložku lze dokoupit originální stojan na míru (vhodné především při napojení na externí přívod vzduchu).

Jako palivo lze použít kusové dřevo a dřevěné brikety.

 

Jmenovitý výkon: 10 kW

Maximální výkon: 12 kW

Minimální výkon: 3,3 kW

Účinnost: 75,9 %

Doporučený vytápěný prostor: 160 - 240 m3

Šířka: 670 mm

Výška: 820 mm

Hloubka: 430 mm

Hmotnost: 150 kg

Průměr kouřovodu: 150 mm

Max. délka polen: 50 cm

 

Prodloužená záruka 10 let na litinový plášť krbové vložky.Technické údaje
Typ paliva dřevo
Efektivita 75,9 %
Max. délka polen 50 cm
Nominální výkon 10,0 kW
Rozměry v mm (ŠxVxH) 670x820x430
Průměr hrdla kouřovodu 150 mm
Sekundární spalování ano
Technologie "OUTSIDE AIR" ano
Zásobník na popel -

2176 CBS

  • Kód výrobku: 2176 CBS